lunedì 14 settembre 2020

Horoskopi i se e hënë 14 shtator 2020

Horoskopi i se 14/09/2020

Dashi

Nëse keni një biznes të pavarur do të merrni më shumë para; në dashuri ka shumë mosbesim, ndoshta shumë, frikë se mos të bjerë përsëri në gabime të së kaluarës. Kjo ditë favorizon përpunimin e ideve dhe projekteve, reflektimeve, por edhe introspeksionit.

Demi

Ka tension në marrëdhëniet me të tjerët, veçanërisht me shenjën e Virgjëreshës. Marrëdhëniet në krizë duhet të menaxhohen me kujdes.

Binjaket

Nuk eshtë e mundur dhe nuk eshtë e lehtë të shoqërohesh me të gjithë në punë, por në dashuri ata që e ofrojnë veten për fatin mund të kenë surpriza të bukura. Ju duhet të ziheni edhe nëse, në ditë si sot, konfuzioni do të mbretërojë suprem.

Gaforrja

Do të duhet të shoshitësh përmes një ideje të mirë, një ftese, diçka po lëviz. Disa sëmundje, por toni jetësor nuk do të shkarkohet kurrë: një kurë përbërëse nuk do të dëmtonte!

Luani

Një ditë interesante edhe nëse disa shpenzime të fundit kanë çuar në shkurtimin e pushimeve tuaja. Mundohuni të shmangni komplikimet, dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por kini kujdes nga njerëzit e rremë dhe hapat e rrezikshëm.

Virgjeresha

Mundohuni të tregoheni të kujdesshëm në marrëdhëniet në përgjithësi, do të kompensoni kohën e humbur. Situata me përparësi të madhe për ata që duan të ndryshojnë përgjithmonë jetën e tyre, ngjarje që përfshijnë fëmijë ose shtëpi.

Peshorja

Ju dukeni sot shumë i lodhur, ju nënshtrohen kritikave të vazhdueshme dhe nuk ju pëlqen kjo. Problemi mund të jetë paraja, shpenzimet e tepërta dhe mos mbingarkimi i kërkesave. Kujdes që një Demi mund të krijojë vështirësi për ju.

Akrepi

Ekziston qartësi në zemrën tuaj, ju jeni kapur nga çështjet e biznesit që përfshijnë nisma të reja dhe ndoshta ndryshime, udhëtime. Mos e shikoni gotën si gjysmë. Duhet të shmanget tendenca për të qenë pesimist.

Shigjetari

Eshtë e rëndësishme ti jepni hapësirë projekteve të reja, por mos kini frikë nëse akoma nuk shihni dritë. Në dashuri, qëndroni sa më pranë personit që dashuroni. Fitorja juaj në punë do të vijë shumë shpejt ose gjithsesi do të ketë një rikuperim.

Bricjapi

Ju duhet të përpiqeni të fitoni kohën e humbur, në kontekstin e punës, disa polemika, diskutime. Në rast diskutimesh, ki kujdes që të mos gabosh!

Ujori

Ju dëshironi të arrini një qëllim, por ka një person që vazhdimisht heq një premtim të bërë. Ju jeni në shërim të plotë!

Peshqit

Ju keni Yje që ju mbrojnë edhe dashuria mund të rimarrë lartësinë. Tani nuk jeni në dispozicion për të thënë po vetëm për lehtësi, për ca kohë keni thënë se si mendoni, forca juaj do ti mahnisë të gjithë!

Nessun commento:

Posta un commento