lunedì 9 gennaio 2023

Horoskopi i se e hënë 9 Janar 2023

Horoskopi i se 09/01/2023

Dashi

Situata në shërim të qartë, por në këtë moment do të dëshironi të delegoni diçka, u lodheni të bëni gjithçka vetëm. Dëshironi të merrni më shumë ndihmë, solidaritet; nëse ke nevojë për të, dashuria kthehet, eshtë në ajër...

Demi

Ju rrezikoni të shkatërroni një ditë që, në tërëzi, do të vonojë vetëm pak në krahasim me dëshirat tuaja. Shqetësimet për familjen ose shtëpinë. Dikush do të konsultohet me një avokat për të siguruar drejtësi.

Binjaket

Nëse në fund keni një dëshirë për të qenë protagonist, përpiquni ta shfrytëzoni atë dhe ti jepni vetes synime te sigurta. Për ata që punojnë në qytete të tjera ose kanë nevojë të rinovojnë kontratat dhe kontaktet, kjo eshtë një kohë e shkëlqyer, dashuria eshtë më afër se sa mendoni.

Gaforrja

Në punë, do të duhet të prisni ndryshime gjatë muajve të ardhshëm. Tani për tani duhet të keni kujdes nga polemikat. Edhe në dashuri ju gjej disi i shpërqendruar, por pse mendoni për ndonjë gjë tjetër!

Luani

Mundësitë që paraqiten në këtë periudhë janë të rëndësishme, mundësitë edhe në punë. Në fushën sentimentale, tani vjen mundësia për të kuptuar se sa njerëz vërtet ju duan.

Virgjeresha

Ata që punojnë si punonjës nuk duhet të shqetësohen shumë. Ndonjëherë je tepër i ngurtë, skematik në përballjen me realitetin.

Peshorja

Sot do keni probleme të forta nga ana biznesore dhe financiare. Këto ditë ju doni të jetoni përvoja të reja, edhe ato intensive. Disa diskutime familjare.

Akrepi

Ekziston qartësi në zemrën tuaj, ju jeni kapur nga çështjet e biznesit që përfshijnë nisma të reja dhe ndoshta ndryshime, udhëtime. Këtu eshtë një ditë që sjell më shumë sinqeritet në zemrën tuaj.

Shigjetari

Konfliktet në punë zbuten, por në jetën bashkëshortore dhe në dashuri duhet të jeni pak më bashkëpunëtorë dhe më tolerantë. Sot nuk ka kohë për të bërë asgjë, ju mund të ndjeheni të lodhur, të pamotivuar për arsye të parëndësishme.

Bricjapi

Ti nuk je tip i nxituar, ke edhe një kufi tolerance përtej të cilit nuk mund të shkosh! Dhe kështu, nëse mendoni se një njeri ka ekzagjeruar, përpiquni të thoni atë që mendoni.

Ujori

Ata që nuk kanë një aktivitet apo që presin rezultat, së shpejti do të kenë përgjigje të shkëlqyera dhe mbi të gjitha nisma të mira. Zemrat e vetmuara duhet të fillojnë të takohen me njerëz të rinj. Nëse dikush eshtë tashmë i pranishëm në zemrën tuaj, organizoni një takim të këndshëm.

Peshqit

Ju keni shumë përgjegjësi dhe kjo mund të krijojë siklet, ankth, por ju vazhdoni gjithsesi sepse jeni njeri i fortë. Kujdes me Ujorin dhe Luanin.

Nessun commento:

Posta un commento